Kvalitně - Odborně - Chytře...

Stěhování pian a pianin

Naši specialisté na stěhování těžkých hudebních nástrojů si vždy poradí s Vašim pianem, pianinem či klavírním křídlem. U menších pian a pianin je situace s přestěhováním jednodušší, jelikož váha neboli hmotnost piana začíná na 200 kg u těch menších a končí na hmotnosti až na cca 300 kg u větších. Stěhováci nástroj pouze zabalí a ve dvou lidech pomocí stěhovacích kurt a křížů odnesou na stěhovací vůz, kde je nástroj uchycen a zafixován proti pohybu, aby nedošlo k jeho poškození při přesunu stěhovacího vozu.

Stěhování klavírů a křídel

U stěhování klavíru je situace o něco složitější nejenom díky jeho atypickým rozměrům, ale i hmotnosti klavíru, která zpravidla začíná na čísle 300kg. Klavír je vždy třeba kvůli rozměrům a atypickému tvaru připravit, a sice částečnou demontáží některých jeho částí a aretací částí pohyblivých. Samozřejmostí je důkládná ochrana zabalením, aby nedošlo k poškození povrchových ploch nástroje.

Stěhování klavíru

Jak se stěhuje klavír?

Ke kalkulaci ceny stěhování klavíru je dobré vědět typ, případně zjistit jeho hmotnost jenž se nechá odvodit od jeho délky, aby byl zajištěn potřebný počet pracovníků. Zpravidla klavír o hmotnosti do 300 kg odnesou dva pracovníci záleží však na přístupové trase, počtu pater a dalších okolnostech stěhování. Proto je vždy nutná prohlídka pověřeným pracovníkem za účelem stanovení jednotlivých stěhovacích postupů.

Veškeré bližší informace ohledně stěhování piána či klavíru Vám rádi poskytneme buď emailem nebo telefonicky.

Nezávazná poptávka